top of page
Search

Ergonomikas nozīme

Ikviena skolēna vai darbinieka ikdienā būtiska ir droša un ērta vide mācībām un darbam. Lai strādātu galva, ir nepieciešams viss ķermenis. Ergonomiska vide — tas nozīmē pielāgotu klases krēslu, datoru pareizā leņķī, skaņas izolāciju, ērtu piekļuvi piederumiem kas ir atbilstoši LVS-EN-1729 standartam. Ērta un droša vide skolēniem nozīmē dažādas, konkrētām vajadzībām pielāgotas mācību telpas, veselību uzturošas un sekmējošas apkārtējās telpas, gan fizisku, gan garīgu attīstību veicinošus apstākļus. Spontānās, automātiskās un ikdienišķās kustības būtiski ietekmē mūsu veselību, ķermeņa motoriku un labsajūtu. Darbiniekiem ērta vide nozīmē mazāk veselības problēmu par spīti sēdošajam darbam, kā arī produktīvāku strādāšanu, savukārt darba devējam — uzņēmuma attīstību un lojālus darbiniekus.Lai arī kur tiek pavadīta mūsu ikdiena - skolā vai birojā, ir svarīgi, kādā vidē darbojamies, kā kustamies un jūtamies. Ergonomikai ir būtiska nozīme cilvēka ikdienas darba apstākļos un procesā. Vieta, mēbeles, apgaismojums, skaņas akustika un sociālā ergonomika - visi šie faktori ir ļoti svarīgi, jo tie ietekmē darbu, labsajūtu, rezultātu un mērķu sasniegšanu. Pozitīva darba vide ir ne tikai gaišas, modernas telpas, bet vēl svarīgāk ir ērtas un veselībai labvēlīgas mēbeles.

Piedāvājam dažādas mēbeles gan izglītības iestādēm, gan birojiem. Ergonomiskās mēbeles īpaši izgatavotas, lai nodrošinātu cilvēka labsajūtu, kas ietekmē darba un mācību procesa efektivitāti un komfortu. Atšķirībā no tradicionālajiem krēsliem, ergonomiskie krēsli nodrošina, ka cilvēka ķermenis ir pareizā pozā, lai samazinātu spiedienu uz mugurkaulu, kaklu un gurniem.

Ergonomiskās mēbeles jāpielāgo ne tikai pareizai sēdēšanai, bet arī stāvēšanai. Strādājot pie galda, jāpievērš uzmanība savai ķermeņa pozai - mugurai, elkoņu atbalstam, kāju vietai, krēsla un galda augstumam. Ergonomiskie risinājumi ļauj pieskaņot mēbeles attiecīgi cilvēka ķermenim, pozai un ērtībai.

Darba vieta ir ne tikai rakstāmgalds un krēsls, bet arī atsevišķu instrumentu un mēbeļu izkārtojuma plāns. Skapīši un plauktiņi, skaņas absorbējošās telpas, akustiskie dēļi, ko piedāvājam, ir gan estētiski iederīgi telpās, gan arī ērti lietošanai, piekļuvei un droši gan bērniem, gan pieaugušajiem.


7 views0 comments

Comments


bottom of page